Economist

Economist

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare in domeniul financiar-contabil;
  • Nivel cariera: Entry-Level(<2 ani);
  • Persoana organizată, atentă la detalii, cu spirit de echipa;
  • Capacitate de analiză financiara, planificare si organizare foarte buna a responsabilitatilor;
  • Experienta pe o poziție similară este un avantaj;

Responsabilități:

  • Activitatea presupune realizarea atributiilor de contabilitate financiara pana la nivel de balanta si depunere declaratii;
  • Mentinerea relatiilor cu clientii si furnizorii;
  • Verificarea fișelor de cont si reconcilierea soldurilor;
  • Verificarea avansurilor spre decontare;
  • Inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
  • Implicarea in procesul de audit extern;
  • Operarea facturilor de achiziții interne, externe si prestări servicii in WinMentor;
  • Operarea si verificarea extraselor bancare;
  • Încadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx