Consilier Juridic Senior

Candidatul ideal:

  • Absolvent al Facultății de Drept;
  • Experiență pe un post similar minim 5 ani;
  • Abilități de organizare, atenție la detalii;
  • Responsabilitate, capacitate de respectare a termenelor;
  • Disponibilitate de deplasare către instanțele specifice ariei de activitate;
  • Atitudine corectă și principială în relațiile de serviciu.

Responsabilități:

  • Relaționarea cu Direcțiile Generale de Taxe si Impozite, precum si depunerea documentației pentru imobilele societății;
  • Relaționarea cu societatea de cadastru;
  • Relaționarea cu Notariatul;
  • Consultаntа si asistentа juridicа pе prоblеmе dе rеlаtii comerciаle si cоntrаcte comercialе;
  • Consultаntа si asistentа juridicа pе prоblеmе dе rеlаtii cu potentialii cumparatori;
  • Întocmirea contractelor de orice fel si a actelor adiționale subsecvente in vederea modificării sau completării contractelor respective si verificarea documentelor necesare achizițiilor imobiliare;
  • Asigurarea cu documente si informații juridice solicitate in departamentele societății;
  • Redactarea actelor cu caracter juridic ale firmei, precum si menținerea relației cu cabinetul de avocatura (transmiteri, înregistrări de documente);
  • Mentinerea relatiei cu clientii societatii;
  • Semnarea promisiunilor/actelor adiționale/contractelor de vanzare la notariat avand mandat de vanzare;
  • Întocmirea dosarelor pentru obținerea avizelor necesare unei Autorizații de construire/demolare precum si redactarea documentației complete pentru recepționarea unui imobil;
  • Gestionarea si arhivarea electronică a documentelor cu caracter juridic.

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx